Młodzież ZSCKR Sypniewo na Światowych Targach Rolniczych “AGITECHNICA” – Hanower/Niemcy 2011

Młodzież ZSCKR Sypniewo na Światowych Targach Rolniczych “AGITECHNICA” – Hanower/Niemcy 2011

W dniach 17-19 listopada 2011 roku odbyła się ogólnoszkolna wycieczka uczniów ZSCKR w Sypniewie na największe targi halowe techniki rolniczej w Hanowerze. Na zaproszenie dyrektora szkoły w wycieczce brała udział również grupa rolników indywidualnych, u których uczniowie odbywają praktyki zawodowe.
Młodzież wraz z opiekunami podziwiała potężne, nowoczesne maszyny i stoiska wystawowe. Pasjonaci techniki rolniczej mogli zapoznać się z ofertami firm podzielonych na wyspecjalizowane branże, takie jak: produkcja roślin energetycznych oraz surowcow odnawialnych, technika leśna czy elektronika rolnicza.
Dodatkowych wrażeń dostarczył uczniom pobyt w Niemieckim Ośrodku Szkoleniowym dla Techniki Rolniczej – DEULA w Nienburgu, który współpracuje ze szkołą w organizacji praktyk na terenie Dolnej Saksonii w Niemczech.
Po raz pierwszy uczniowie zespołu szkół brali udział w programowej wycieczce zagranicznej, ale mamy nadzieję, że wpisze się ona w kalendarz imprez szkolnych, dających możliwość poszerzenia wiedzy o nowoczesnym rolnictwie.

Wioleta Rymon-Jendrzyńska

Dodaj komentarz