IV MARATON FIZYCZNY kwiecień 2013

 

Tegoroczny Maraton Fizyczny został przygotowany dla uczczenia Międzynarodowego Dnia Lotnictwa i Kosmonautyki

 obchodzonego w rocznicę lotu w kosmos pierwszego człowieka Jurija Gagarina w 1961 r. oraz w rocznicę

wystrzelenia przez USA pierwszego wahadłowca Columbia w 1981r.

 

W imprezie uczestniczyli:

   • Małgorzata Wiśniewska     II TŻGD
   • Martyna Pawełczak            II TŻGD
   • Małgorzata Dalecka            II TŻGD
   • Marek Wenda                     I TŻUG
   • Wioleta Barwina                 I TŻUG
   • Aleksandra Pałubicka        I TŻUG
   • Agnieszka Szweda              I TŻUG
   • Tomasz Szpojda                 III TR
   • Natalia Kriese                     III TŻGD
   • Dawid Klei                          I ZSZ
   • Ireneusz Jeszka                   IZSZ
   • Kamil Obremski                 IZSZ
   • Kazimierz Bałażyk             IV TR

 

Czas spędzony wspólnie został wykorzystany na poznanie historii lotu Jurija Gagarina oraz historii wahadłowca Columbia. Uczniowie na podstawie informacji zawartych  w prezentacji przedstawionej przez nauczyciela musieli rozwiązać test wiedzowy z tego zakresu. Poradzili sobie z nim doskonale. Swoje logiczne myślenie rozwijali układając kosmiczne puzzle. Uzbrojeni w przyrządy astronomiczne (teleskop, lornetki, mapy nieba) wybraliśmy się na nocny spacer. Poznawanie gwiazdozbiorów niestety pokrzyżowała pogoda. Najpierw deszcz, potem chmury. Krótkie przejaśnienie nie pozwoliło w pełni podziwiać kwietniowego nieba. Największą frajdę wywołało przygotowanie stroju kosmonauty.  Nasi lotnicy po założeniu „skafandrów” wyruszyli po „próbkę pyłu kosmicznego”. Zabawa była przednia.

Bardzo serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców za zakup potrzebnych materiałów, wykorzystanych podczas imprezy, w szczególności za prenumeratę serii KOSMOS, w której skład  wszedł zestaw czasopism i filmów edukacyjnych, mapy  oraz teleskop szkolny.

Do zobaczenia na kolejnej, piątej edycji maratonu.

Organizator Maratonu Fizycznego

Małgorzata Dropinska