Pierwszy Bieg Papieski w Bydgoszczy

1 maja 2013 roku, w Bydgoszczy odbył się I Bieg Papieski na 15 km, z Brzozy do Bydgoszczy.

W siedzibie Zgromadzenia Ducha Świętego w Bydgoszczy przy al. Jana Pawła II 117 zebrało się prawie 170 biegaczy z całej Polski. Impreza zorganizowana była ku czci  błogosławionego Jana Pawła II.  Start ostry zaplanowano o godz. 12: 00 przy hotelu Brzoza.  Trasa biegu prowadziła ścieżką rowerową z Brzozy przez lotnisko aż do siedziby Ojców Zgromadzenia Ducha Świętego w Bydgoszczy i nie należała do łatwych. Po biegu wytrawni biegacze stwierdzali, że było tam wszystko; podbiegi, piach, zbiegi itp.

My także możemy poszczycić się małym sukcesem. Otóż  w tym wydarzeniu wziął udział reprezentant ZSCKR w Sypniewie – Marek Wenda. Po bardzo wyczerpującym biegu zajął, bardzo dobrą, 55 lokatę. Uważam, że czas jaki osiągnął – 1:12:49 jest, jak na pierwszy raz, czasem znakomitym.

Życzymy Markowi wytrwałości w treningach i jeszcze lepszych wyników na zawodach.