WYJAZDOWE ZAJĘCIA PRAKTYCZNE – Technikum Rolnicze

Już  Juliusz Cezar wiedział, że
                “Nauczycielem wszystkiego jest praktyka.”
                           Nic dodać, nic ująć!
Podczas wyjazdowych  zajęć praktycznych w dniu 04 marca 2014 roku uczniowie kl. II Technikum Rolniczego Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Sypniewie realizowali materiał związany z prowadzeniem chowu koni. Zagadnienia, które poznawali dotyczyły budowy i umaszczenia koni, sposobów pielęgnacji i ich utrzymywania oraz sprzętu jeździeckiego wykorzystywanego do ujeżdżania tych zwierząt. Uczniowie mieli również możliwość przejechania się bryczką. Czas na nauce upłynął  bardzo szybko, a na zakończenie zapłonęło ognisko,  nad którym upieczone zostały kiełbaski.
Na żywą lekcję zaprosił Pan Daniel Lemańczyk, zarządca Stajni -Branicz- w Zabartowie,  razem  z nauczycielem  uczącym  przedmiotów z działu produkcja zwierzęca; Panią Martą Kumm.
Bardzo serdecznie dziękujemy.
Stajnia “Branicz” jest położona w sercu Krajeńskiego Parku Krajobrazowego nad jeziorem Pelałowskimi, otoczona lasem.
W stajniach oprócz koni wielkopolskich są również konie pełnej krwi angielskiej, szlachetnej półkrwi oraz dla najmłodszych amatorów jeździectwa kuce.