Zakończenie roku szkolnego klas maturalnych

25 kwietnia w naszej szkole odbyło się uroczyste pożegnanie klas maturalnych.

W tym roku szkołę ukończyły: IV semestr Technikum Uzupełniającego, którego opiekunem była mgr Urszula Wasielewska oraz Technikum Rolnicze i Technikum Żywienia i Urządzania Gospodarstw, którego opiekunem był mgr Krzysztof Dropinski

 

„Podobno w przemówieniu pierwsze zdanie jest zawsze najtrudniejsze. A więc mam je już poza sobą. Ale czuję, że następne zdania będą trudne; trzecie, szóste, dziesiąte, aż do ostatniego…”
Chociaż czekałam na ten dzień od dawna to dzisiaj najchętniej odłożyłbym go na inny. Spotykamy się tutaj dzisiaj po raz ostatni. Kiedy w nowym roku szkolnym zadzwoni pierwszy dzwonek, nas już tutaj nie będzie. Dzisiaj zaczynamy kolejny etap swojego życia, każdy z nas wybiera własną drogę, wypływa na głębsze wody.
Bardzo dobrze pamiętam pierwszy dzień w tym miejscu. Nerwy, strach i to przerażenie wymalowane na mojej twarzy- nikogo tutaj nie znałam, byłam obca. I przyznam się, że dopiero po miesiącu kamień spadł mi z serca i poczułam się tutaj dobrze. Po czterech latach ciężkiej pracy dzisiaj kończymy ten etap życia. Pomimo, iż dzień ten jest radosny, to w oczach wielu z Nas widać łzy wzruszenia.


Szanowna Dyrekcjo, Drodzy Wychowawcy i Nauczyciele!
Na Wasze dłonie pragnę złożyć z serca podziękowania za czteroletnią współpracę. Były dni lepsze i gorsze, czasem jedynki, niezapowiedziane kartkówki, nieodrobione zdania domowe, a nawet małe ściągi w długopisach lub piórnikach. Pierwsze sukcesy, ale i porażki. Dziękujemy wszystkim razem i każdemu z osobna za chwile wsparcia, podtrzymania na duchu, a przede wszystkim za mobilizację, która często gdzieś znikała w nieznanych nikomu okolicznościach.
Dziękujemy za wszystko czego się tutaj nauczyliśmy, ale i przepraszamy za to, co się nie udało.
Wspomnienia, które mamy, te dobre i te gorsze, liczymy, że zostaną w naszej pamięci na bardzo długo i będą nam o wszystkim przypominać.
Dziękujemy również Wam, Koleżanki i Koledzy. Za każdą mile spędzoną chwilę, za każdą pomocną dłoń, a najbardziej za to, że nigdy nie zabrakło osoby, z którą można było porozmawiać. Za zrozumienie w chwilach słabości. Wiem, że zdziwi Was to co teraz powiem, ale za te złe chwile także jesteśmy Wam wdzięczni.
Droga Dyrekcjo i Grono Pedagogiczne składam Wam również życzenia, kolejnych owocnych lat pracy, sukcesów w życiu zawodowym i prywatnym. Aby na Waszych twarzach zawsze był obecny uśmiech, a w sercu zadowolenie i radość.
Wam Koleżanki i Koledzy, życzymy sukcesów, radości, wspaniałych przyjaciół, zadowolenia z samych siebie i z tego co macie. Zawsze będziemy Was pamiętać i wracać do naszych wspaniałych chwil, których nie było w sumie wiele, ale były cudowne. A co najważniejsze bądźcie jak Płynąca rzeka, milcząca w środku nocy, bez strachu przed jej mrokiem. Gdy na niebie gwiazdy- bądźcie ich odbiciem, kiedy niebo zaciąży chmurami, a chmury jak rzeka się staną. Bądźcie ich odbiciem beztroskim w spokojnych głębinach.

W zmiennym świecie pozostańcie zawsze wierni sobie.
Dziękujemy.

Wszystkim absolwentom gratulujemy ukończenia szkoły i życzymy śpiewającego zdania matury!