ZSCKR SYPNIEWO W MINIKOWIE

 

 

11 maja 2014r. bardzo zmienna  pogoda przywitała wystawców
i zwiedzających Targi Turystyczno-Ogrodnicze „Lato na Wsi”
w Minikowie. To jednak nie odstraszyło licznie przybywających na tę imprezę zainteresowanych.

Targi mają charakter promujący dziedzictwo kulturowe, przyrodnicze i kulinarne, działalność pozarolniczą, gospodarstwa ekologiczne, agroturystyczne, odnawialne źródła energii oraz działania sprzyjające ochronie naturalnego środowiska w województwie kujawsko-pomorskim.

Każdego roku w Minikowie prezentujemy ofertę dydaktyczną  naszej szkoły. Jako szkoła rolnicza wpisujemy się niejako w tematykę targów. W tym roku współtworzyliśmy stoisko Powiatu Sępoleńskiego. Swoją cegiełkę dołożyły: N. Gabarkiewicz, M. Dropinska, B. Lemańczyk-Reksa, M. Kumm,
W. Rymon-Jendrzyńska.

 

Odwiedzający nasze stoisko zainteresowani byli kształceniem
w kierunkach rolniczych. Dopytywali o uzyskanie wykształcenia potrzebnego do skorzystania z programów unijnych. Takie wykształcenie, po reformie szkolnictwa ponadgimnazjalnego, można zdobyć uczestnicząc w Kwalifikacyjnym Kursie Zawodowym w kierunku – technik rolnik. Zachęcaliśmy także do podjęcia nauki w kierunku – technik turystyki wiejskiej, który pozwala skończyć szkołę rolniczą, a nie być rolnikiem. Ten kierunek ostatnio zyskuje wielu chętnych. Pod tą nazwą ukrywa się prowadzenie działalności agroturystycznej na terenach wiejskich. Jest to dla wielu szansa na rozwijanie swoich pasji oraz samozatrudnienie.

Zapraszamy do zapoznania się i skorzystania z naszej oferty dydaktycznej.

Dziękujemy za możliwość promowania naszej szkoły na stoisku Powiatu Sępoleńskiego.