Dożynki powiatowo-gminne

Dożynki 2014W niedzielę 14.09. w Sępólnie Krajeńskim zorganizowano dożynki powiatowo-gminne.
Nie mogło zabraknąć na nich  szkoły rolniczej, jedynej takiej  w powiecie. W korowodzie dożynkowym dumnie maszerował poczet sztandarowy ze sztandarem szkoły. Przy stoisku uwijały się uczennice Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych oraz nauczyciele prowadzący zajęcia.
W tym roku ZSCKR postawiło na promocję zdrowego żywienia, promując jednocześnie profilaktykę onkologiczną. W Kodeksie Zdrowego Życia, jednym z głównych jego punktów jest spożywanie większej ilości owoców i warzyw.  Uczestnikom imprezy wręczano broszury profilaktyczne i częstowano chlebem okraszonym zdrową konfiturą z tegorocznych owoców. Dużym zainteresowaniem cieszyły się fioletowe ziemniaki.
Serdeczne podziękowania wszystkim zaangażowanym w przygotowanie naszego pięknego stoiska.