Kangur matematyczny 2015

W czwartek, 19 marca o godzinie 9.00 odbyła się   kolejna edycja konkursu matematycznego – Kangur Matematyczny 2015.

Konkurs wywodzi się z Australii, gdzie został zainaugurowany w latach osiemdziesiątych przez światowej sławy popularyzatora matematyki Petera O’Hallorana.

W 1990 roku został po raz pierwszy zorganizowany w Europie na terenie Francji i podobnie jak w Australii zyskał od razu dużą popularność. Z inicjatywy matematyków francuskich konkurs ogarniał stopniowo coraz więcej krajów europejskich i nie tylko. Międzynarodowy Konkurs “Kangur Matematyczny” jest w chwili obecnej najbardziej masową imprezą matematyczną na świecie.

Międzynarodowy konkurs “Kangur Matematyczny” jest adresowany do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych  – od klasy drugiej szkoły podstawowej do klas maturalnych w liceach i technikach i w szkołach zawodowych.

W tym roku naszą szkołę reprezentowali uczniowie:

I technikum:

 • Jacek Bodziński
 • Tomasz Gabriel
 • Piotr Malak
 • Bartłomiej Słoma
 • Kamil Wollerman

 

III technikum:

 • Mateusz Kressin
 • Karol Obara
 • Tomasz Raunest
 • Mateusz Pankau
 • Mateusz Jakubowski
 • Bartosz Maćkowski

 

kl. IV technikum:

 • Małgorzata Kunca

 

klasa I ZSZ:

 • Tomasz Krasicki
 • Gracjan Murek
 • Mateusz Kosk

 

klasa II ZSZ:

 • Aleksandra Grocholska
 • Jonasz Grocholski
 • Hubert Miłaszewski

Opiekunowie:

 • Urszula Wasielewska
 • Małgorzata Dropinska

no images were found