I Powiatowe Targi Ogrodniczo-Rolnicze – SYPNIEWO 2015

DSCF3603Kto skorzystał z zaproszenia Stowarzyszenia Inicjatyw Lokalnych przy Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Sypniewie i w niedzielę, 26 kwietnia wziął udział w I Powiatowych Promocyjnych Targach Ogrodniczo-Rolniczych Sypniewo 2015, ma powody do zadowolenia.
Pomysł powstałego w czerwcu 2014 r. stowarzyszenia spotkał się z bardzo dużym zainteresowaniem sponsorów, wystawców i odwiedzających.

Dzięki wsparciu lokalnych instytucji, organizacji i firm, zwłaszcza Starostwa Powiatowego w Sępólnie, Urzędu Miejskiego w Więcborku, Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Więcborku, Banku Spółdzielczego w Więcborku, Spółdzielni Rolników Indywidualnych ”Rolnik” w Sępólnie, firmie AGRO-LAND z siedzibą w Śmielinie oraz życzliwości i przychylności wielu osób, impreza stała się wyjątkowa, a jej rozmiary przeszły nasze najśmielsze oczekiwania.

Była nie tylko prezentacją ofert lokalnych firm, rękodzieła i kuchni regionalnych, ale także promocją działań nowo powstałego Stowarzyszenia Inicjatyw Lokalnych i Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Sypniewie, który ma blisko siedemdziesięcioletnie tradycje i czeka z atrakcyjną ofertą edukacyjną na kolejnych uczniów.
W marketingu pojęcie promocji bywa używane jako synonim słowa ”komunikacja”, które wywodzi się z języka łacińskiego ”communis”, czyli ”wspólny”. Stąd ”komunikowanie” może oznaczać dążenie do łączności z kimś, zatem promocja w naturalny sposób buduje więzi i relacje. I taki charakter miały niewątpliwie te targi.
Podczas ich trwania można było obejrzeć wystawy roślin ozdobnych, skorzystać z porad, nabyć sadzonki, drzewka i krzewy, degustować produkty żywności ekologicznej w ramach promocji licznie przybyłych Kół Gospodyń Wiejskich, zasięgnąć informacji o odnawialnych źródeł energii.
Impreza ta, to prawdziwa uczta dla miłośników odpoczynku i relaksu na łonie natury, co umożliwiły przejażdżki konne i zawody hippiczne zorganizowane na gościnnych terenach Zespołu pałacowo-parkowego w Sypniewie.
Zwolennicy aktywnego wypoczynku mogli uczestniczyć w I Ogólnopolskim Biegu Dookoła Wilczych Jarów o Puchar Prezesa Banku Spółdzielczego w Więcborku na dystansie 6 km, współfinansowanego ze środków budżetu Powiatu Sępoleńskiego oraz w koleżeńskim marszu nordic-walking. Nie zabrakło atrakcji dla dzieci, które miały możliwość pieczenia placków z Jackiem Grabowskim oraz przygotować koktajle z owoców ekologicznych pod okiem fachowca. Akcja ”Zbieramy baterie za roślinkę” wpisała się w obchody Światowego Dnia Ziemi.
Dużym zainteresowaniem cieszyły się wystawa oraz pokazy maszyn i urządzeń rolniczych.
Imprezy lokalne to jedna z dróg rozwoju, integracji i samorealizacji, a I Powiatowe Promocyjne Targi Ogrodniczo-Rolnicze Sypniewo 2015 to początek tej drogi, którą chcemy podążać, aby spotkać się na kolejnych targach.

Szczególne podziękowania kierujemy dla strażaków z  Ochotniczej Staży Pożarnej z Sypniewa, Lubczy i Więcborka za wielką pomoc o organizacji imprezy.

Lucyna Małek

no images were found