Ogólnopolski Bieg Żurawia

DSCF8091Głównym punktem niedzielnego festynu w Sypniewie był  Ogólnopolski Bieg Żurawia o Puchar Prezesa Banku Spółdzielczego w Więcborku na dystansie 10.000 m. Do udziału w nim przystąpiło 22 zawodników. Klasyfikacja końcowa biegu przedstawia się następująco:

Sponsorami zawodów byli:

– Bank Spółdzielczy w Więcborku
– Krajeński Park Krajobrazowy
– Starostwo Powiatowe w Sępólnie Krajeńskim

 

Ogólnopolski Bieg Żurawia przygotowaliśmy przy pomocy sprzętu zakupionego z programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich (FIO).

Dzięki dofinansowaniu Stowarzyszenie zakupiło:
– komputer przenośny,
– drukarkę wielofunkcyjną,
– aparat fotograficzny,
– wskaźnik multimedialny,
– mysz oraz
– zestaw głośników.

Zainstalowane oprogramowanie pozwoliło na bardzo precyzyjny pomiar czasu biegu poszczególnych zawodników.
Dokumentację przebiegu imprezy oraz fotograficzną wykonano z wykorzystaniem zakupionego sprzętu.

Galerię zdjęć i opisy można obejrzeć na stronie internetowej: sil-sypniewo.c0.pl, https://www.facebook.com/silsypniewo oraz portalach internetowych e-krajna.pl.

 

KLASYFIKACJA KOŃCOWA

Kobiety

1. Renata Ćwiek – Sępólno Krajeńskie

Mężczyźni

1. Bartek Teusz – Zakrzewo
2. Jan Żerdziński – Górowatki
3. Władysław Pawłowski – Poborcze
4. Bartłomiej Krzysztofek – Więcbork
5. Paweł Węgrzyn – Więcbork
6. Jarosław Pikulik – Trzeboń
7. Robert Rataj – Lubcza
8. Rafał Leonhard – Sępólno Krajeńskie
9. Paweł Mejger – Sypniewo
10. Artur Szmidt – Więcbork
11. Przemysław Winowiecki
12. Paweł Drabjewski – Śmiłowo
13. Jerzy Rudnik – Chojnice
14. Karol Has – Więcbork
15. Radek Kufel – Sośno
16. Janusz Łaznowski – Więcbork
17. Wiesław Gapa – Sypniewo
18. Sławomir Ćwiek – Sępólno Krajęskie
19. Marek Szczepański – Sępólno Krajęskie
20. Karol Szmidt – Więcbork
21. Mariusz Szmidt – Witunia

Biegowi głównemu towarzyszyły także biegi dla dzieci i młodzieży:

Bieg dla dzieci w wieku do lat 5 – dystans 100 m

1. Natan Olszak
2. Antoni Mrotek
3. Bogna Sudzińska i Cezary Andruszkiewicz

Bieg dla dzieci w wieku 6-8 lat – dystans 250 m

1. Mateusz Has
2. Brian Olszak
3. Nina Janowska

Bieg dla młodzieży w wieku 9-12 lat – dystans 500 m

Dziewczęta:

1. Kinga Drobczyńska
2. Agata Trzósło
3. Agata Fedder

Chłopcy:

1. Hubert Sudziński
2. Patryk Megger
3. Artur Grunwald

Bieg dla młodzieży w wieku 13-15 lat – dystans 1000 m

Dziewczęta:

1. Natalia Szmelter

Chłopcy:

1. Adrian Trzósło
2. Hubert Sudziński
3. Michał Has