Praktyki zawodowe w Niemczech

received_514041885436463Uczniowie Technikum w zawodzie technik rolnik  brali udział w programie zagranicznych staży zawodowych pod nazwą „Nowe umiejętności – większe szanse na europejskim rynku rolnym – staż zawodowy uczniów szkół rolniczych”, którego beneficjentem było Towarzystwo Umiejętności Rolniczych w Poznaniu. Praktyki odbywały się w niemieckich gospodarstwach rolnych. Młodzież odbywała także szkolenie w ośrodku edukacji rolniczej DEULA w Nienburgu.

Staż został dofinansowany w ramach programu ERASMUS+, który jest realizowany przez  Fundację Rozwoju Systemu Edukacji – Narodową Agencję Programu ERASMUS+

w Warszawie – projekt nr 2014-1-PL01-KA102-000721.

Trzymiesięczne praktyki zawodowe pozwoliły uczniom poznać kuturę naszych sąsiadów, inne niż nasze formy prowadzenia gospodarstw oraz podszlifować język niemiecki i nawiązać nowe przyjaźnie. W tegorocznych praktykach uczestniczyli:

Mateusz Jakubowski, Wojciech Wasiak i Karol Obara.

Chłopaki podsumowali swój pobyt w Niemczech:

„Każdemu polecam wyjazd na takie praktyki – wspaniała sprawa!  Poznaje się dużo ludzi , inną kulturę,  religię, zwyczaje i inne tradycje.  Na początku zawsze jest ciężko, ale wszyscy którzy pojadą i będą na praktykach te trzy miesiące dopiero zrozumieją o czym mówię: to jest bardzo dobra “szkoła życia”.”