Zajęcia warsztatowe

Dzięki współpracy z ARR w Bydgoszczy uczniowie kształcący się w zawodach gastronomicznych, tj. : technik żywienia i usług gastronomicznych oraz kucharz wzięli udział w zajęciach warsztatowych prowadzonych przez szefa kuchni Restauracji Villa Calvados z Bydgoszczy – Grzegorza Parczewskiego oraz Elżbietę Markuszewską – manager restauracji.

Młodzież wysłuchała prelekcji na temat produktów ekologicznych pochodzących z naszego regionu oraz czynnie uczestniczyła w przygotowywaniu potraw kuchni regionalnej:

  • parzybrody (gęstej zupy w skład której wchodzi kapusta, ziemniaki, marchew, cebula i boczek)

oraz

  • policzków wołowych z plackami ziemniaczanymi.

To już kolejna możliwość poznania smaków kuchni regionalnej. W ubiegłym roku młodzi kucharze mieli przyjemność próbować potrawy z gęsiny.