Moc wrażeń po wizycie na targach AGRITECHNICA 2015 w Hanowerze

 

AT_Logo_2015_blau_Blanko

W dniach od 13. do 15. listopada uczniowie ZSCKR w Sypniewie  z klas I-IV technikum, kształcący się w zawodach: technik rolnik, technik mechanizacji rolnictwa, technik żywienia i usług gastronomicznych oraz klas ZSZ kształcących się w zawodach: rolnik,  mechanik-operator pojazdów i maszyn rolniczych i kucharz wraz z  nauczycielami A. Oczkowskim – kierownikiem,
M. Dropinską, M. Kumm, A. Weilandtem i osobami z instytucji współpracujących ze szkołą, uczestniczyli w wycieczce do Niemiec, której celem było zwiedzenie międzynarodowej wystawy techniki rolniczej AGRITECHNICA  2015 odbywającej się w Hanowerze.

AGRITECHNICA organizowana jest co 2 lata. Jest wiodącą wystawą specjalistyczną z zakresu techniki rolniczej i około rolniczej w Europie Środkowej.

Młodzież zwiedziła 27 hal szczelnie wypełnionych nowinkami technicznymi z całego świata: traktorami, pojazdami transportowymi i urządzeniami transportowymi,  urządzeniami i maszynami do uprawy roli, siewu, nawożenia, nawadniania,  zbioru i przetwórstwa różnych roślin uprawnych, częściami zamiennymi do maszyn, środkami do siewu, ochrony i pielęgnacji roślin.  Nie zabrakło stanowisk związanych z wyposażeniem budynków inwentarskich, maszyn wykorzystywanych w technice leśnej oraz sprzętem elektronicznym i oprogramowaniem komputerowym stosowanym w rolnictwie.

Każdy z uczestników znalazł dla siebie dział, który go najbardziej interesował. Wyjazdy tego typu są doskonałą okazją do zapoznania się z najnowszymi osiągnięciami techniki i pogłębienie swoich zainteresowań.

Wycieczka była doskonałą okazją do poznania kultury naszych sąsiadów. Grupa zwiedziła Berlin, wytrwale podążając za dyplomowanym przewodnikiem p. Józefem Komornickim oglądając Aleksanderplatz, Uniwersytet Humboldta,
Wyspę Muzeów, Kolumnę Zwycięstwa, Wieżę telewizyjną, Czerwony Ratusz, Mur Berliński, Bramę Brandenburską. Zwieńczeniem spaceru była wizyta w Reichstagu i podziwianie widoku na miasto z kopuły niemieckiego Bundestagu.
Dzięki współpracy z ośrodkiem edukacji rolniczej DEULA w Nienburgu, w którym nasi uczniowie odbywają praktyki, mieliśmy doskonałe miejsce noclegowe i żywieniowe.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom wycieczki za wspólnie spędzony czas, stowarzyszeniu SIL i Radzie Rodziców przy ZSCKR za dofinansowanie kosztów wyjazdu,  a kierowcom z firmy przewozowej Graf-JoKo z Łobżenicy za bezpieczną podróż.

Już przygotowujemy się do kolejnych targów w 2017r.

M.D.