III miejsce w XII Wojewódzkich Młodzieżowych Spotkaniach Żywieniowych dla drużyny ZSCKR

DSC_0856Dnia 27 listopada 2015 r. uczennice Aleksandra Pałubicka i Agnieszka Szweda z klasy IV Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych w Sypniewie pod opieką nauczycielki Karoliny Wegner-Michalak uczestniczyły w XII Wojewódzkich Młodzieżowych Spotkaniach Żywieniowych organizowanych przez Zespół Szkół Gastronomicznych w Bydgoszczy.

Temat tegorocznych „Spotkań” brzmiał: „Piramidą w górę… wartość żywieniowa mięsa”. Dziewczyny zajęły się porównaniem wartości odżywczej mięsa wieprzowego z mięsem zwierząt dziko żyjących – dziczyzną. Wystąpienie „ Piramidą w górę … czy w dół? Na spacer ze świnią” zyskało uznanie jury zarówno pod względem merytorycznym, jak i wizualnym, dzięki czemu uczennice ZSCKR w Sypniewie zajęły zaszczytne III miejsce.

Uczniowie ZSCKR w Sypniewie corocznie biorą udział w tym gastronomicznym wydarzeniu i już zastanawiają się nad tematem  XIII „Spotkania”.

(KWM)