SUKCES MATEUSZA PANKAU – OWiUR 2016.

W dniach 3 – 4. czerwca 2016 w ZSCKR w Trzciance woj. (wielkopolskie) odbyła się jubileuszowa XL  edycja Centralnej Olimpiady Wiedzy i Umiejętności  Rolniczych.

W etapie szkolnym olimpiady uczestniczyło  ponad  21 tysięcy uczniów z 369 szkół z całej Polski.  Do etapu okręgowego zakwalifikowało się 1479 uczniów,  zaś w eliminacjach centralnych  wzięło udział  221 olimpijczyków.

Tegoroczny absolwent klasy IV Technikum Rolniczego w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego
w Sypniewie,  Mateusz   Pankau,  potwierdził  swoją wysoką wiedzę i umiejętności praktyczne zdobywając tytuł  laureata  z  bloku produkcja roślinna.

W nagrodę otrzymał indeks wyższej uczelni, roczne stypendium naukowe Fundacji BGŻ BNP Paribas z programu AGROTALENTY  i  roczną prenumeratę czasopisma rolniczego od Agencji Promocji Rolnictwa i Agrobiznesu APRA.

Nauczycielką produkcji roślinnej, przygotowującą Mateusza do olimpiady jest  Halina Sikorska

 

GRATULUJEMY!

mateuszp

owiur2016