Dzień Żurawia 2016

11 września, na terenach przyszkolnych, gościliśmy uczestników festynu przyrodniczo-edukacyjnego pn. “Dzień Żurawia”, organizowanego przez Krajeński Park Krajobrazowy wspólnie z Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Kultury w Więcborku, Stowarzyszeniem Inicjatyw Lokalnych oraz Zespołem Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Sypniewie.

Pogoda dopisała zarówno organizatorom jak i uczestnikom imprezy. Każdy znalazł dla siebie coś ciekawego. Można było skorzystać z oferty ogrodników, skosztować przygotowane przez KGW potrawy, wziąć udział w konkursach, grach i zabawach. Jak w ubiegłym roku, na scenie wystąpił zespół Zgagafari. Chętni mogli zmierzyć swoje siły biorąc udział w Ogólnopolskim Biegu Żurawia rozegranym na dystansie 10 km. Dzieci i młodzież wybiegały swoje nagrody w różnych grupach wiekowych na różnych dystansach.