Pancake Day

Na początku marca nasza szkoła gościła gimnazjalistów z Zespołu Szkół w Sypniewie. Uczniowie w ramach  lekcji języka angielskiego obchodzili Pancake Day* i z tej okazji smażyli naleśniki w naszej pracowni gastronomicznej.

Oprócz przygotowania i degustacji, uczniowie mieli za zadanie nagrać filmy instruktażowe w języku angielskim – How to make pancakes?

Nad ich pracą czuwały Panie Magdalena Wnuk Lipińska – nauczyciel technologii gastronomicznej oraz Natalia Sokół – nauczyciel języka angielskiego. Gimnazjalistom bardzo podobały się zajęcia.

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty edukacyjnej i kształcenia się w zawodach: technik żywienia i usług gastronomicznych oraz kucharz.

Pancake Day or Shrove Tuesday is a special day celebrated in many countries around the world. It is celebrated in English-speaking countries like the UK, Ireland, Australia and Canada. On this day many people eat pancakes, a thin, flat cake made in a pan. Pancake Day is always on a Tuesday in February or March. It is the day before Ash Wednesday, the start of Lent. Lent is a period of 40 days before Easter when people often give up or stop eating things that are bad for them like chocolate or fast food.