Akademia Przedsiębiorczości SGGW – finał

W roku szkolnym 2016/2017 uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w programie edukacji ekonomicznej „Akademia Przedsiębiorczości SGGW” organizowanej przez  Wydział Nauk Ekonomicznych Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.

Celem Akademii  było przybliżenie zagadnień związanych z przedsiębiorczością, przedstawienie postaw przedsiębiorczych, wskazanie na konieczność rozwijania pomysłów innowacyjnych i aktywności edukacyjnej wśród młodych ludzi oraz promowanie kształcenia w SGGW.

Do programu „Akademia Przedsiębiorczości” przystąpili uczniowie klasy drugiej Technikum kształcący się w zawodach: technik rolnik, technik żywienia i usług gastronomicznych oraz technik mechanizacji rolnictwa.

Opiekunem Akademii w ZSCKR w Sypniewie była Pani Alina Lewicka. Uczniowie poprzez platformę e-learningową uczestniczyli w  wykładach z zakresu: ekonomii, zarządzania, finansów i rachunkowości, logistyki, agrobiznesu itp. Warunkiem ukończenia Akademii było zaliczenie wszystkich wykładów zdalnych poprzez zdanie testów końcowych oraz uczestnictwo w wykładach stacjonarnych  na terenie kampusu SGGW. Ostatnim etapem Akademii Przedsiębiorczości  był konkurs z zakresu przedsiębiorczości, który odbył się  w SGGW w Warszawie. Do konkursu zakwalifikowała się  uczennica Natalia Murek, która otrzymała tytuł FINALISTY. Pozostali uczestnicy tego programu za aktywny udział i pozytywny wynik z testów  otrzymali dyplomy ukończenia Akademii Przedsiębiorczości, które zostały wręczone podczas uroczystości  zakończenia przy okazji Dni SGGW.

Po pobycie w gościnnych murach SGGW w Warszawie  uczestnicy Akademii  wraz z opiekunami : Aliną Lewicką  i Urszulą Wasielewską zwiedzili centrum. Zobaczyli  najciekawsze miejsca w stolicy, które przykuwają uwagę turystów:  Stare Miasto, Zamek Królewski, Kolumna Zygmunta III Wazy, Pałac Prezydencki przy Krakowskim Przedmieściu, Grób Nieznanego Żołnierza znajdujący się na Placu marszałka Józefa  Piłsudskiego, Pałac Kultury i Nauki. Następnie przeszliśmy  do Warszawskich „Złotych Tarasów” (nazwa „Złote Tarasy” pochodzi od ulicy Złotej, przy której znajduje się wejście do galerii). Każdy tam mógł kupić dla siebie i najbliższych pamiątkową rzecz. Około godziny 19.00 wyjechaliśmy ze stolicy. Zmęczeni, ale bardzo zadowoleni szczęśliwie dotarliśmy do domu.

A.L.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji: