POWIATOWY KONKURS RECYTATORSKI IM. WISŁAWY SZYMBORSKIEJ

 

            17 października 2017 r. w Bibliotece Publicznej im. Jarosława Iwaszkiewicza w Sępólnie Krajeńskim, odbył się konkurs recytatorski poezji Wisławy Szymborskiej, którego celem było między innymi upamiętnienie 5. rocznicy śmierci noblistki.

            Reprezentantami naszej szkoły byli: Kajetan Baczyński, uczeń klasy I  oraz Lidia Skoczek z klasy II. Oboje to przyszli technicy weterynarii. Wystąpienia publiczne nie są im obce, co udowodnili na uroczystym apelu z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Z pełnym optymizmem postanowili wykazać się swoimi umiejętnościami i stanąć w szranki z licznie przybyłymi uczniami powiatowych szkół.

Kajetan zdecydował się na utwór „Pisanie życiorysu”, natomiast Lidka wybrała wiersz pt. „Pogrzeb”.

Pani mgr Lucyna Małek pilnie przygotowywała uczestników do konkursu. Ich interpretacje były bardzo ekspresywne, ale chyba nie na tyle, by zadowolić oczekiwania jury. Z podniesionymi głowami przyjęli werdykt.

            Wierzymy, że nie zniechęci ich to do udziału w kolejnych takich przedsięwzięciach.

( Tekst: Wiktoria Małek, kl. II , zdjęcia Dominika Ribszleger, kl. II)