Zajęcia terenowe w gospodarstwie ekologicznym

  Uczniowie Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Sypniewie wyjechali w poniedziałek 13 listopada 2017 roku do gospodarstwa ekologicznego pana Piotra Zdziarskiego.

  Na miejscu przedstawiciel Kujawsko-Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Minikowie pani Ilona Oleś specjalista ds. ekologii i ochrony środowiska zaprezentowała prezentację dotyczącą przepisów i zasad prowadzenia gospodarstwa ekologicznego.

  Kolejne, bardziej praktyczne, informacje przekazał właściciel gospodarstwa. Opowiadał o systemie uprawy, nawożenia i utrzymania zwierząt.

 Uczniowie mieli również możliwość  zobaczyć stado krów mlecznych utrzymywanych w systemie pastwiskowym z młodymi i bykiem rozpłodowym oraz buhaje opasowe i jałówki. Budki do rozrodu trzody chlewnej oraz przenośny kurnik.

Nową wiedzę zdobywali uczniowie klasy IV Technikum Rolniczego, II Technikum Weterynarii oraz III Zasadniczej Szkoły Zawodowej Rolnik wraz z nauczycielami Aliną Lewicką Sylwią Kiestrzyn i Martą Kumm.