Zajęcia terenowe w Wielowiczu

Zajęcia terenowe u pana Szylinga

 

  Dnia 17.10 2017 roku  uczniowie klasy II Technikum Rolniczego oraz II Zasadniczej Szkoły Zawodowej Rolnik wraz z nauczycielem Martą Kumm brali udział w zajęciach terenowych w Wielowiczu.

    Dzięki uprzejmości pana Krzysztofa Szylinga i Sławomira Szylinga młodzi rolnicy mogli zapoznać się z systemem chowu krów w oborze wolnostanowiskowej oraz działaniem robota udojowego, systemem pojenia cieląt za pomocą robota, chowem krów na uwięzi oraz chowem świń.  

      W czasie naszej wizyty w gospodarstwie miało miejsce przygotowywanie kiszonki z kukurydzy w rękawach foliowych oraz obecny był specjalista od żywienia krów. Uczniowie mogli posłuchać praktycznych porad i ciekawostek związanych z właściwym przygotowywaniem paszy jak i sposobu jej zadawania.