Powiatowa Wystawa Stołów Wigilijnych

16 grudnia 2017 r. w hali Krajna Arena w Centrum Sportu i Rekreacji w Sępólnie Krajeńskim odbyła się kolejna Powiatowa Wystawa Stołów Wigilijnych, w której tradycyjnie wzięliśmy udział.  Stół Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Sypniewie znalazł się wśród pięknie udekorowanych i suto zastawionych stołów przygotowanych przez panie z kół gospodyń wiejskich z gmin terenu Powiatu Sępoleńskiego i stołów prezentujących tradycje krajeńskie okolic Nakła i Złotowa. Atmosferę świąteczną współtworzyły też występy zespołów wokalnych oraz stoiska prezentujące różnorodne ozdoby.

Licznie przybyłych mieszkańców powiatu częstowaliśmy potrawami przygotowanymi we współpracy z Pałacem Państwa Adamskich ze Sypniewa. Na naszym stole znalazły się: piernik, kapusta z grzybami, śledzie w oleju, szczupak faszerowany, sałatka warzywna, ryby w warzywach i przepyszny barszcz gotowany na naturalnym zakwasie.

Za udział w wystawie otrzymaliśmy od organizatorów prezent, który z pewnością będzie wykorzystany w szkolnej pracowni gastronomicznej. Zespól Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Sypniewie reprezentowali uczniowie klasy IV Technikum w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych: Dominika Mrotek, Dominika Nickel i Patryk Słoma oraz nauczyciele: Alina Lewicka, Magdalena Wnuk Lipińska i Halina Zapalska.

(H.Z.)