ZSCKR o rolnictwie ekologicznym na konferencji w Tucholi

 

16 marca 2018 roku w siedzibie Wyższej Szkoły Zarządzania Środowiskiem w Tucholi odbyła się
II Popularnonaukowa Konferencja pn.

“Przyroda kluczowym zasobem zrównoważonego rozwoju”.

     Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Sypniewie reprezentowali uczniowie: Natalia Murek, Bartłomiej Jamnik, Michał Ziemak z klasy III Technikum Rolniczego  oraz Lidia Skoczek z klasy II Technikum Weterynarii. Temat, który przedstawili na konferencji, dotyczył „Rolnictwa ekologicznego”. Mimo tremy i dużego grona słuchaczy nasi prelegenci poradzili sobie doskonale.

          Opiekunami uczniów były p. Halina Sikorska (nauczyciel produkcji roślinnej) oraz p. (Marta Kumm) nauczyciel produkcji zwierzęcej. W konferencji uczestniczył również dyrektor ZSCKR w Sypniewie p. Marian Basa, który reprezentował naszą szkołę, a co ważniejsze udzielał wsparcia uczniom w ich pierwszym tak ważnym wystąpieniu.                                                                        

          

(MK)