Powitanie wiosny w Sypniewie

               W pierwszy dzień wiosny dyrektor ZSCKR w Sypniewie Marian Basa przekazał przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego Natalii Murek KLUCZ do szkoły.

Zabawa się zaczęła !!!!!!!!!!

             W ramach imprezy szkolnej „Dzień Wiosny” 21 marca 2018 r. zostały zorganizowane potyczki międzyklasowe. Przedstawiciele poszczególnych klas zmierzyli się z zadaniami logicznymi przygotowanymi przez p. Urszulę Wasielewską, trzema zadaniami sportowymi przygotowanymi przez p. Izabelę Sawicką  i p. Krzysztofa Dropinskiego oraz pytaniami z wiedzy ogólnej przygotowanymi przez p. Lucynę Małek.

Uczniowie radzili  sobie doskonale. Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwało jury w składzie: dyrektor Marian Basa, przedstawiciel nauczycieli Magdalena Owczarska i przedstawiciel uczniów  Karolina Studziżba.  Zabawy, śmiechu i krzyków  w postaci dopingu nie było końca. Po zakończeniu rywalizacji nadszedł czas na odpędzenie zimy, czyli przemarsz z marzanną po terenie przyszkolnym i pałacowo-parkowym oraz spalenie kukły na boisku szkolnym przy dźwiękach wiosennych piosenek (np.  Marka Grechuty „Wiosna – ach to ty”).

         Do pełni zabawy wiosennej panowie Andrzej Oczkowski, Andrzej Weilandt i Andrzej Złotucha przygotowali grilla. Młodzież mogła skosztować kiełbasy, bułek i soków, które zostały ufundowane przez Radę Rodziców i Stowarzyszenie Inicjatyw  Lokalnych przy Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Sypniewie.

        Na zakończenie zabawy podczas apelu rozdane zostały nagrody za rywalizację w potyczkach międzyklasowych w postaci bonów pieniężnych ufundowanych dla najlepszych klas przez Radę Rodziców.

Nagrody otrzymały: Klasa I T za zajęcie I miejsca

                                   Klasa II T za zajęcie drugiego miejsca

                                  Klasa III T za zajęcie trzeciego miejsca.

        Dodatkowo zorganizowany został konkurs   na „NAJBARDZIEJ KOLOROWEGO UCZNIA”.  Jury po burzliwych naradach wybrało Weronikę Małek z klasy II Technikum.

    Młodzież i nauczyciele miło spędzili ten dzień. Oby takich więcej.      

(MK)