“SERCA ZNOWU ZACZĘŁY BIĆ W TEMPIE OBROTÓW MASZYNY”- POCZĄTEK SEZONU MOTOCYKLOWEGO

            Ryk silników wydobywający się z ponad trzystu stalowych rumaków mogli usłyszeć w niedzielne popołudnie mieszkańcy Sypniewa. Efektowną paradę otwierającą  sezon motocyklowy poprowadził ulicami wsi dyrektor sypniewskiego Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego, Marian Basa, który razem ze Starostą Sępoleńskim  Jarosławem Tadychem  byli współorganizatorami powiatowego rozpoczęcia XI Sezonu Motocyklowego przez Bractwo Motocyklowe Krajna.

            Zielone tereny wokół betonowej płyty szkolnego boiska sypniewskiej resortówki nie po raz pierwszy stanowiły miejsce zlotu krajeńskich pasjonatów motocykli.

Doskonała pogoda, muzyka i pyszna grochówka serwowana przez uczniów sypniewskiego technikum pod okiem pani Grażyny, wprawiły wszystkich uczestników i gości w doskonały nastrój.

Są różni, ale łączy ich życzliwość, otwartość, niezwykłe poczucie humoru i pasja. Jestem urzeczony atmosferą sypniewskiej imprezy – mówi dyrektor Marian Basa Zastanawiam się nawet czy  parady kończącej sezon nie poprowadzić na własnym motorze, bo kurtkę już mam – żartuje w swoim stylu gospodarz placówki.

            Pozostaje mieć nadzieję, że przyjazna pogoda i doskonała atmosfera będzie towarzyszyła gościom i uczestnikom IV Powiatowych Targów Ogrodniczo-Rolniczych, cyklicznej imprezy organizowanej przez ZSCKR i działające przy nim Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych, na które zapraszamy już w najbliższą niedzielę.  ( L. M., ZSCKR)