SUKCES UCZNIÓW ZSCKR podczas XLII Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych

Uczniowie Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Sypniewie 20 kwietnia 2018 r. wzięli udział w eliminacjach okręgowych XLII edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych na terenie ursynowskiego kampusu SGGW  oraz Zespołu Szkół Agro-Ekonomicznych w Karolewie.

Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Rolniczych to jeden z najstarszych i najbardziej prestiżowych konkursów wiedzy oraz umiejętności praktycznych organizowany w naszym kraju, któremu patronuje Ministerstwo Edukacji Narodowej, Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi a także Ministerstwo Środowiska. Patronem medialnym XLII edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych jest Agencja Promocji Rolnictwa i Agrobiznesu APRA oraz multiportal agropolska.pl. Organizatorem zmagań jest Komitet Główny OWiUR przy Uniwersytecie Przyrodniczo-Humanistycznym w Siedlcach.

Nasi uczniowie klasy IV Technikum wystartowali w trzech blokach tematycznych i wraz z opiekunem p. Haliną Sikorską udali się oni do Karolewa na zmagania teoretyczne i praktyczne. Dzięki zdobytej wiedzy pokonali konkurentów i osiągnęli sukces:

Jacek Bodziński – zajął I miejsce w okręgu w bloku mechanizacja rolnictwa,

Piotr Malak – zajął II miejsce w okręgu w bloku produkcja zwierzęca,

Bartłomiej Słoma – zajął III miejsce w okręgu w bloku produkcja roślinna.

Dwaj z nich, tj. Jacek Bodziński i Piotr Malak, zakwalifikowali się na eliminacje centralne XLII edycji OWiUR, które odbędą się w dniach 6-7 czerwca na terenie Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu.

Z bloku weterynaria zmagania podjęła uczennica II klasy Technikum Wiktoria Małek. Wraz z opiekunem p. Martą Kumm udała się do Warszawy, gdzie pojawiło się blisko 200 uczniów.

Udział w eliminacjach okręgowych olimpiady to dla uczniów ogromne przeżycie, które pozostawia w pamięci wrażenia na długo. Jedni jadą dalej zdobywać laury, a inni mają za sobą pierwsze doświadczenia, które z  pewnością zaprocentują w kolejnych latach.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!