Konkurs matematyczny MAT@NDO 2018

4 października 2018 r. drużyna naszej szkoły w składzie:

  1. Paweł Baran kl.III t
  2. Natalia Murek kl. IV t
  3. Bartłomiej Olski kl. IV t

wzięła udział w eliminacjach VI edycji  Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego „ Mat@ndo” 2018 zorganizowanego przez  Śląską Sieć Metropolitarną, we współpracy z Miastem Gliwice oraz Instytutem Informatyki Politechniki Śląskiej.

Dla naszych uczniów to drugie spotkanie z tym konkursem. Uczniowie rozwiązywali w czasie 60 minut 10 zadań z matematyki  i 4 zadania z informatyki. Zadania rozwiązywali on-line. Zagadnienia dotyczyły m.in. algebry, geometrii analitycznej, planimetrii, stereometrii, ciągów, granic i pierwszy raz  informatyki np. programowania. Wyniki wkrótce.

Opiekun: Urszula Wasielewska-nauczyciel matematyki