Święto Edukacji Narodowej 2018

   

11 października zgodnie z tradycją Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Sypniewie odbył się  uroczysty apel dla nauczycieli oraz pracowników administracji i obsługi z okazji Dnia Edukacji Narodowej przygotowany przez klasę IV Technikum wraz z wychowawcą Andrzejem Weilandtem  oraz Samorządem Uczniowskim  z opiekunem Martą Kumm.

Dyrektor Marian Basa w swoim przemówieniu podziękował wszystkim pracownikom za trud i pracę wkładane w prawidłowe funkcjonowanie szkoły oraz za rzetelne wykonywanie powierzonych obowiązków. Następnie wręczył “Nagrody Dyrektora ZSCKR” nauczycielom i pracownikom za szczególne osiągnięcia w roku szkolnym 2018/2019.

Osoby wyróżnione to:

Halina Zapalska
Marta Kumm
Magdalena Owczarska
Izabela Sawicka
Magdalena Wnuk Lipińska
Andrzej Oczkowski
Maciej Rozpłoch
Andrzej Weilandt
Mirosław Siuda

Należy dodać, że panie Halina Sikorska Alina Lewicka otrzymająNagrodę Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi” podczas uroczystej gali w Warszawie dn. 23 października 2018 r.

W tym uroczystym dniu przedstawiciele klas pierwszych Technikum oraz Branżowej Szkoły I stopnia przystąpili do złożenia przysięgi na Sztandar Szkoły przed swoimi starszymi kolegami oraz nauczycielami.

Cześć artystyczną zorganizowali uczniowie klasy maturalnej pod opieką wychowawcy Andrzeja Weilandta. Nauczycielom oraz pracownikom administracji i obsługi zostały rozdane pamiątkowe statuetki i dyplomy wykonane przez uczniów oraz przepiękne czerwone róże. Uczniowie poświęcili swój czas i dużo pracy na przeanalizowanie postawy każdego nauczyciela i pracownika, aby jak najlepiej dopasować do nich tytuły przyznawane w ramach “SZKOLNYCH OSKARÓW“. Wśród nagrodzonych znaleźli się między innymi: POMOCNA DŁOŃ, ORGANIZATOR ŻYCIA SZKOLNEGO, NAJDŁUŻSZA NOTATKA, PITAGORAS ROKU, SZWAJCARSKI ZEGAREK, RÓWNA BABKA, GORĄCY UŚMIECH. W zabawny, ale bardzo sympatyczny  sposób uczniowie wyróżnili nauczycieli i pracowników.

    Po tej “uroczystej“ części uczniowie zaprezentowali przedstawienie kabaretowe pt. “Dyktando”, w którym bardzo realistycznie i z pełnym profesjonalizmem odegrali scenkę z życia szkolnego.

Cała uroczystość upłynęła nam w miłej atmosferze. Dziękujemy za uczestnictwo nauczycielom oraz uczniom naszej szkoły.

 

Wychowawca i uczniowie klasy IV Technikum

(Andrzej Weilandt, Marta Kumm)