„ Wolności! Bądź nam siłą, …”

Uroczysty apel rozpoczął się od wprowadzenia pocztu sztandarowego szkoły. Dyrektor szkoły Marian Basa przywitał gości i wszystkich zebranych oraz przedstawił zarys wydarzeń historycznych i postaci, które doprowadziły do odzyskania niepodległości przez Polskę po 123 latach niewoli.

W imieniu rodziców głos zabrał pan Krzysztof Baczyński z przekazem do młodzieży, aby inwestując w siebie obecnie w szkole, później inwestowali w swoje małe ojczyzny, w szczególności w rodzinę.

Z okazji obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę uczniowie klasy II technikum przygotowali i przedstawili w czasie apelu  montaż słowno – muzyczny pt.

 film : https://drive.google.com/open?id=13DvN-asmrhEtOWe4G–mKY81viE7-Tb6

„ Wolności! Bądź nam siłą, …”.

Tematem przewodnim  scenariusza była  WOLNOŚĆ  przedstawiana w różnych aspektach: ojczyzny, moralności, religii, duchowości, twórczości . Przedstawienie składało się z wierszy  m. in. „Wolność” K.K. Baczyńskiego,  „Ojczyzna wolna” R. Przymusa, „To jest Polska” Z. Jerzyny i pieśni patriotycznych  , w tym o godz. 11.11 „Mazurek Dąbrowskiego”, „ My Pierwsza Brygada”, „Dziś idę walczyć – Mamo!”, „Rota”. Oprócz tego  został pokazany  film  „Animowane historie Polski”, który w pigułce przedstawił  historię Polski od czasów Polan do współczesności. W czasie apelu towarzyszyła nam muzyka  Fryderyka Chopina i piosenki o wolności .

Goście i cała społeczność szkolna otrzymała od uczniów klasy II kotyliony, które  wykonali własnoręcznie.

Na zakończenie  apelu Dyrektor życzył  radosnego  świętowania 11 listopada i podziękował wszystkim za pracę włożoną w przygotowanie apelu.

Uroczystość prowadzili:  Natalia Murek  i uczniowie klasy II technikum

Opiekunowie: Marta Kumm i Urszula Wasielewska