Znamy wyniki eliminacji szkolnych XLIII OWiUR

Dnia 26 października 2018 r. uczniowie Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Sypniewie przystąpiło do etapu szkolnego XLIII Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych. Jest to jeden z najstarszych i najbardziej prestiżowych konkursów wiedzy oraz umiejętności praktycznych organizowany w naszym kraju, któremu patronuje Ministerstwo Edukacji Narodowej, a także Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Patronem medialnym XLIII edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych jest Agencja Promocji Rolnictwa i Agrobiznesu (APRA) oraz multiportal agropolska.pl. Organizatorem zmagań jest Komitet Główny OWiUR przy Uniwersytecie Przyrodniczo-Humanistycznym w Siedlcach.

W tym roku aż 30 uczniów ZSCKR wzięło udział w zmaganiach teoretycznych i praktycznych z zakresu dziedzin rolniczych i gastronomii. Pierwszą częścią rywalizacji był test składający się z 60 pytań zamkniętych. Następnie uczniowie wykonywali zadania praktyczne, sprawdzające ich wiedzę i umiejętności zawodowe. 

Zwycięzcami eliminacji szkolnych, którzy w poszczególnych kategoriach będą reprezentować szkołę na szczeblu okręgowym, zostali:

– gastronomia – Karolina Studziżba – klasa IV T (technik żywienia i usług gastronomicznych)

– produkcja roślinna – Bartłomiej Jamnik – klasa IV T (technik rolnik)

– produkcja zwierzęca – Natalia Murek – klasa IV T (technik rolnik)

– mechanizacja rolnictwa – Sebastian Szymański – klasa III T (technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki)

– weterynaria – Lidia Skoczek – klasa III T (technik weterynarii)

Organizatorami eliminacji szkolnych OWiUR byli następujący nauczyciele przedmiotów zawodowych: Marta Kumm, Halina Sikorska, Sylwia Kiestrzyn, Maciej Rozpłoch, Andrzej Oczkowski, Łukasz Klapa i Karol Szalski.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnym etapie!

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z eliminacji szkolnych.                                             

(H.Z.)