„FRASZKA” PO RAZ DRUGI

22 listopada 2018 r. po raz drugi w naszej szkole odbył się Ogólnopolski Konkurs Polonistyczny Fraszka. To już dziesiąta edycja tego popularnego konkursu. Jego ideą jest popularyzowanie wiedzy z zakresu języka polskiego i propagowanie literatury.

Konkurs odbywa się w tym samym czasie na terenie całego kraju w trzech kategoriach wiekowych. W tegorocznej edycji wzięło udział 20 uczniów z klas III, II i I  Technikum, czyli o 40 procent więcej niż w roku ubiegłym. Na uczestników czekał test, w którym należało wykazać się wiedzą z zakresu teorii i historii literatury, nauki o języku oraz umiejętnością zredagowania dłuższej wypowiedzi pisemnej na wskazany temat. Tym razem motywem przewodnim był świat bajek.

            Na wyniki konkursu trzeba poczekać do wiosny i niezależnie od zajętej lokaty, pomyśleć o kolejnych wyzwaniach, które nie tylko budują atmosferę i ducha rywalizacji, ale rozwijają i ubogacają doświadczenia.

( L. M.)