NAGRODA DLA III KLASY TECHNIKUM

Jesień to czas, kiedy powakacyjny zapał można wykorzystać i wziąć udział w różnych konkursach. W tym roku obchody 100-lecia odzyskania niepodległości spowodowały, że było ich dużo więcej. Jedną z propozycji był ogólnopolski konkurs plastyczny zorganizowany przez Fundację Honor Pomagania Dzieciom z Warszawy, pod nazwą 100 lat Niepodległej Polski.

            Decyzja o wzięciu udziału w konkursie była błyskawiczna i jednogłośna, tym bardziej, że nagrodą było dofinansowanie kosztów tygodniowej wycieczki dla całej klasy. Należało „tylko” wykonać określony regulaminem plakat, wykorzystując dostępne techniki płaskie.

Zapał i euforia towarzyszyła pierwszej fazie przedsięwzięcia. Później – bank pomysłów, burza mózgów i przydział zadań dla wszystkich uczniów w klasie. Czasu nie było wiele, dlatego każdy miał okazję wydzierać, ugniatać, malować, przyklejać, szkicować, wyszukiwać informacje czy robić zakupy. Ostatecznego charakteru plakat nabrał w ostatnie dwa wieczory i noc dzięki kilkorgu szczególnie zdeterminowanym artystom. Teraz należało dzieło opisać i przygotować do transportu. Jednak nie obyło się bez przygód i tylko determinacja pani Kasi z sekretariatu sprawiła, że praca ruszyła w świat i zdążyła dotrzeć na obrady konkursowego jury.

            Pozostało czekać na ogłoszenie wyników. Trzeba było wykazać się cierpliwością, bo zapowiedziany termin ich ogłoszenia  uległ przesunięciu.

            W poniedziałek 15 października dotarła informacja, że konkursowa praca klasy III technikum sypniewskiego ZSCKR  została nagrodzona II miejscem w Polsce, tym samym uzyskując dofinansowanie do tygodniowego pobytu na Roztoczu.

            W lekkim oszołomieniu należało podjąć równie szybką decyzję o tym, czy przyjmujemy nagrodę i rozpocząć przygotowania do jej realizacji. Finał w lutym. 

(Lucyna Małek, wychowawca klasy III)