Targi Pracy i Edukacji w Sępólnie Krajeńskim

13 marca 2019 roku przedstawiciele ZSCKR w Sypniewie wzięli udział w kolejnej edycji Targów Pracy i Edukacji w Sępólnie Krajeńskim, podczas których młodzież kończąca naukę w gimnazjach i szkołach podstawowych mogła zapoznać się z ofertą edukacyjną szkół ponadpodstawowych położonych na terenie powiatu sępoleńskiego.

W ofercie Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Sypniewie na najbliższy rok szkolny znajdują się następujące kierunki kształcenia dla absolwentów III klasy gimnazjum oraz VIII klasy szkoły podstawowej:

Technikum (4- lub 5-letnie):

– technik rolnik

– technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki

– technik weterynarii

– technik żywienia i usług gastronomicznych

Branżowa Szkoła I stopnia (teoretyczna i praktyczna nauka zawodu w szkole):

– rolnik

– mechanik-operator pojazdów i maszyn rolniczych

– kucharz

Ponadto dorośli mogą zdobywać w naszej szkole kwalifikacje rolnicze i gastronomiczne w ramach kursów kwalifikacyjnych w formie zaocznej.

Nasze stoisko cieszyło się dużym zainteresowaniem młodzieży szkolnej. Uwagę przykuwały zwłaszcza pojazdy sterowane za pomocą aplikacji w mobilnych urządzeniach prezentowane przez przyszłych techników mechanizacji rolnictwa i agrotroniki, które były przez nich wcześniej zmontowane i uruchomione na zajęciach lekcyjnych. Z kolei technicy weterynarii i rolnicy opowiadali młodszym kolegom o praktycznej nauce zawodu w pracowniach szkolnych, naszym gospodarstwie i gabinetach weterynaryjnych. Nasi szkolni kucharze przygotowywali na miejscu pyszne ciasteczka i częstowali nimi gości targów. Przed budynkiem Krajny Areny można też było zobaczyć z bliska urządzenia GPS zamontowane w szkolnym ciągniku rolniczym i porozmawiać z uczniami o ich praktycznym wykorzystaniu.

Szczególnie dziękuję naszym uczniom, którzy z dużym zaangażowaniem opowiadali młodszym kolegom o specyfice nauki w poszczególnych kierunkach kształcenia i prezentowali atuty naszej szkoły.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy 5 kwietnia 2019 r.

do ZSCKR w Sypniewie na DRZWI OTWARTE.

(H.Z.)