WIOSNA W TEATRZE

W przededniu wiosny lekcje języka polskiego odbyły się w teatrze. Z zaproszenia polonistki do obejrzenia spektaklu „Tango” na podstawie dramatu Sławomira Mrożka skorzystali uczniowie klas IV i III technikum.

„Tango” to jeden z ważniejszych współczesnych polskich dramatów. Sztuka napisana w 1964 r. ma wymowę uniwersalną i mimo upływu lat, problemy obrazujące tragizm współczesności, nadal pozostają aktualne.

 

Reżyser spektaklu Piotr Cyrwus, który zyskał popularność odtwarzając rolę Ryśka w serialu „Klan”, z pewnością myślał o młodych widzach. Dynamiczna akcja, muzyka lat sześćdziesiątych przeplatana ze współczesnym hip-hopem, światła stroboskopowe oraz sugestywna gra aktorów krakowskiego Teatru Ludowego, to ukłon w stronę młodej publiczności.

Dzięki pozytywnym wrażeniom estetycznym oraz wspaniałej atmosferze i cudownej pogodzie, wizyta w Regionalnym Centrum Kultury w Pile na długo pozostanie miłym wspomnieniem.

(L. M.)