DRZWI OTWARTE W ZSCKR

 

Pokaz orki, jazda na symulatorze marki John Deer, żniwa w kwietniu, szycie ran pooperacyjnych w ramach chirurgii miękkiej, badania mikroskopowe, pokazy kulinarne, rozgrywki sportowe, quizy tematyczne i zdjęcia w ramkach – to tylko niektóre propozycje przygotowane przez nauczycieli i uczniów dla gości odwiedzających piątego kwietnia ZSCKR w Sypniewie.

Tegoroczne „drzwi otwarte” przyciągnęły ponad 160 odwiedzających. Uczniowie ostatnich klas gimnazjum i szkół podstawowych mieli okazję zwiedzić szkołę, internat oraz zapoznać się z piękniejącym otoczeniem szkoły, ale przede wszystkim – z bogatą ofertą edukacyjną. Oprowadzający po placówce nauczyciele i uczniowie starali się odpowiedzieć na pytania dotyczące wszystkich aspektów życia szkoły: zawodów, zajęć pozalekcyjnych, dojazdu, kosztów wyżywienia, możliwości zakupu podręczników i odzieży ochronnej. W usytuowanym w głównym holu punkcie informacyjnym, można było pobrać ulotki, dokumenty rekrutacyjne oraz odebrać nagrody zdobyte za aktywne uczestnictwo w quizach i zagadkach przedmiotowych. Przez cały czas trwania imprezy na dużym ekranie można było oglądać prezentację oferty edukacyjnej i filmiki z życia szkoły.

Tegoroczne „drzwi otwarte” to już historia. Dziękujemy wszystkim, których zainteresowała nasza oferta. Do zobaczenia we wrześniu.

(L. M.)