|”FRASZKA” PO RAZ DRUGI – wyniki konkursu

22 listopada 2018 r. uczniowie ZSCKR po raz drugi wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Polonistycznym „Fraszka”. Tegoroczna X edycja konkursu odbywała się w tym samym czasie na terenie całego kraju w trzech kategoriach wiekowych: Młodzik, Adept i Żak.

Do konkursu przystąpili uczniowie z klas: I, II i III technikum. Uczestnicy mieli do rozwiązania test składający się z 30 pytań z zakresu znajomości literatury, nauki o literaturze i nauki o języku oraz zadania opisowego.

Na ogłoszenie wyników trzeba jednak było czekać kilka miesięcy. Spośród 20 uczestników z naszej szkoły, aż 17 otrzymało wyróżnienia, a największą liczbę punktów (32 z 38 możliwych) uzyskał Rafał Szmelter z klasy III Technikum, który odebrał nagrodę książkową podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego.

Tegoroczna edycja cieszyła się sporym zainteresowaniem naszych uczniów, o czym świadczy rosnąca liczba uczestników oraz ich pytania, czy w przyszłym roku też będzie konkurs. Polonistów cieszy ta aktywność uczniów, ponieważ dzięki temu upowszechniana jest wiedza z zakresu języka polskiego oraz rozwijane są umiejętności. Wierzymy, że wspaniała atmosfera towarzysząca tej swoistej formie rozrywki umysłowej będzie zachętą do kontynuowania przygody z językiem polskim.

( L.M. i M. W. L.)