Ciekawostki

 Moj kregoslup -prezentacja


———————————————————————————

Wyrzuciła na śmietnik milion dolarów

 

Zrobiła mamie niespodziankę, kupiła jej nowy materac. Stary wylądował na śmietniku.
Mieszkanka Tel Awiwu nie wiedziała, że starsza pani ukryła w nim oszczędności całego życia. Rozpoczęły się gorączkowe poszukiwania utraconej fortuny.

Kiedy kobiety zorientowały się w sytuacji i młodsza – ujawniono tylko jej imię, Anat – pobiegła na śmietnik, materaca już nie było – donoszą w środę izraelskie media. Poszukiwania na trzech różnych wysypiskach śmieci też okazały się bezowocne.

Śmieciarze zapewniają, że robią, co w ich mocy, by pomóc w odnalezieniu materaca z pieniędzmi. Zaostrzono środki bezpieczeństwa wokół wysypisk śmieci, aby nie dopuścić nieuprawnionych “poszukiwaczy skarbów”.

Mimo wszystko Anat stara się nie tracić nerwów. Mediom powiedziała, że trzeba “zachować umiar i dziękować Bogu zarówno za to, co dobre, jak i za to, co złe”. Jej matka nie komentuje sprawy.

Źródło: ciekawostka.pl

 

 

TATUAŻE

Jeśli chcesz sobie zrobić tatuaż, pamiętaj, że będziesz go mieć przez całe życie! Czy jesteś pewien/pewna, że nie będziesz tego żałować?

Usunięcie tatuażu jest możliwe, ale może być drogie i bolesne. Tatuaż powstaje przez wielokrotne nakłuwanie i wprowadzanie pod skórę barwników. Może się to wiązać z mniejszym lub większym bólem, a gdy będzie to robione niefachowo może wdać się zakażenie.

 

 

 

http://tatuaze-wzory.co.cc/

 

———————————————————————————–

 

PIEKŁO PALACZA

 

Witamy w piekle ludzi palących, gdzie wszyscy uzależnieni od diabelskiego ziela muszą pozostawać na zewnątrz, kuląc się w zimnie i w deszczu, wyrzucani z pubów, restauracji, miejsc pracy i innych miejsc publicznych.

Nie każdy, kto pali jest uzależniony. Ale im jesteś młodszy/a kiedy zaczynasz, tym większe prawdopodobieństwo, że się uzależnisz. Producenci dodają do papierosów środki chemiczne, które ułatwiają proces uzależniania się, dzięki któremu pozostaniesz “ich klientem” na całe życie. Problem w tym, że jedyny sposów aby się przekonać, czy się uzależnisz, może kosztować cię fortunę, a w konsekwencji także i życie.

Zatem jeśli właśnie zastanawiasz się czy zapalić pierwszego papierosa – pomyśl, że nie warto – możesz przeżyć życie bez tego doświadczenia.

W którymś momencie i tak będziesz chciał rzucić. Czy wiesz, że im dłużej palisz, tym trudniej będzie to zrobić? Więc jeśli myślisz, że teraz  będzie trudno (bo właśnie zaczynają się egzaminy, zbliża się impreza, rzucił cię chłopak/dziewczyna) – pomyśl, o ile trudniej będzie to zrobiś za 5 lat, po przepaleniu 20 000 rakotwórczych papierosów. A przecież będziesz chciał zrobić tyle rzeczy w życiu!

Korzyści z rzucenia palenia:

1 dzień po – serce i krew są w lepszym stanie, ciśnienie krwi się poprawia,
2 rok po – ryzyko zawału serca jest o połowę mniejsze niż u palaczy,
5-15 lat po – ryzyko wylewu jest takie same jak u ludzi, którzy nigdy nie palili,
10 lat po – ryzyko raka płuc zmniejsza się o połowęw porównaniu z ryzykiem u osób palących,
15 lat po – ryzyko zawału jest takie same jak u ludzi, którzy nigdy nie palili i ryzyko śmierci także, zwłasza gdy rzucili palenie zanim pojawiły się objawy choroby.

Gdybyś stwierdził, że warto sprawdzić czy się uzależnisz czy też nie, mam dla ciebie małą galerię, być może kiedyś, także  twoich płuc:

 

no images were found