Konkurs Matematyczny „Archimedes”

II Konkurs Matematyczny  „Archimedes”  im. gen. dyw. prof. dr hab. inż. Sylwestra Kaliskiego dla uczniów szkół średnich organizowany przez Wojskową Akademię Techniczną.

      Celem konkursu jest popularyzacja matematyki oraz rozwój zainteresowań matematycznych uczniów szkół średnich, a także zachęcenie młodzieży do podjęcia studiów na w/w uczelni.

Eliminacje szkolne konkursu odbyły się 19 stycznia 2012r. Wzięły w nich udział trzy uczennice klas IV: Justyna Pabian, Żaneta Fierek i Iwona Kutzmann. Dziewczyny rozwiązywały test składający się z 20 zadań, przygotowany przez Komisję Konkursową z WAT. Największą liczbę punktów, a co za tym idzie, prawo i przyjemność reprezentowania ZSCKR Sypniewo w finale konkursu, przypadło Iwonie Kutzmann.

Finał II Konkursu Matematycznego „Archimedes” im. gen. dyw. prof. dr hab. inż. Sylwestra Kaliskiego dla uczniów szkół średnich odbył się 3 marca 2011r. na terenie WAT.
W tym roku w konkursie wzięło udział ponad 1000 uczniów z 66 szkół średnich
z 11 województw. Do finału zakwalifikowało się 86 uczniów. Finał składał się z dwóch części. W pierwszej z nich przez 75 minut uczestnicy rozwiązywali trzy zadania tekstowe,
a w drugiej – przez godzinę – 10 krótkich zadań o charakterze testowym (test wielokrotnego wyboru).

Gratulujemy Iwonie udziału w finale konkursu. Uczennica poza zmaganiami konkursowymi, miała możliwość zapoznania się z uczelnią oraz zwiedziła stolicę.

Opiekun: mgr Urszula Wasielewska

no images were found